logo

ADOMED

Європейський інститут залежностей

Ліцензія МОЗ України 
від 11.09.2019 № 1109/07-М

Реалії всесвітньої наркотизації

Не для кого не секрет, що ми живемо у час розгортання всесвітньої епідемії наркоманії – у час, коли наркотик став доступним та небезпечним, як ніколи раніше, у час, коли ані місцева влада, ані міжнародна спільнота неспроможні зупинити шалений потік наркотоварів, асортимент яких оновлюється ледве не щодня. Через появу на ринку нових синтетичних наркотиків, які є на сьогодні геть невивченими та, відповідно, не мають дієвого антидоту, значно зросла смертність від передозувань, а часом і від одноразового вживання. Досить часто постраждалих навіть не встигають доставити до лікарні чи до найближчого місця, де їм змогли б надати компетентну допомогу, ну а товариші по вживанню, звісна річ, часто навіть не в змозі викликати швидку, не кажучи вже про надання допомоги. У цій статті ми вирішили надати вам стислу інструкцію по наданню першої невідкладної допомоги людям, в яких спостерігаються ознаки передозування наркотичними препаратами. Не залежно від виду психоактивних речовин та характеру їхнього впливу на людину, що, в свою чергу, призводить до різних проявів передозування, допомога при передозуванні має однаковий алгоритм та послідовність її надання.

 

Причини передозування наркотичними речовинами

Причини передозування наркотичними речовинами

Причини передозування можуть бути дуже різними. Людина, яка вже перебуває під дією психоактивної речовини, доволі погано дає собі раду, і, відповідно, не здатна слідкувати та контролювати кількість вжитої речовини. Інколи передозування може траплятися, коли людина вживає певний наркотик уперше та не орієнтується у дозуванні, що рекомендують вживати за раз. Часто у наш час зустрічається передозування від сучасних синтетичних наркотиків, такі як спайси чи солі, адже через їх постійну модифікацію та оновлення хімічного складу, взагалі важко зрозуміти, чого очікувати. Доволі частою причиною передозування наркотиками є їх змішування. Коли людина одночасно вживає два і більше різних видів психоактивних речовин, наслідки таких експериментів можуть бути дуже непередбачуваними. Різноманітні наркотичні речовини можуть бути введені в одному шприці одночасно, або ж вжиті різними способами (інтраназальним, пероральним чи ін’єкційним). Вступаючи у взаємодію один з одним, наркотичні речовини посилюють токсичний вплив на організм, що і викликає передозування. Передозування опіатами («ширка», героїн, кодеїн, метадон, барбітурати) частіше за все виникає при суміщенні їх із снодійними препаратами чи алкоголем.

Звісно, що всі вони сильно відрізняються один від одного за ступенем впливу та тими дозами, які можуть викликати у людини передозування. Окрім того, важливим фактором є і особиста схильність людини та її толерантність до речовини. Смерть при наркотичному передозуванні може настати по трьом наступним причинам: зупинка серця, параліч дихання, або ж неможливість дихати через западання язику чи блювотиння.

Ознаки передозування різними видами наркотичних речовин

Ознаки передозування опіатами

Ознаки передозування різними видами наркотичних речовин 

Передозування опіатами має досить яскравий прояв, так що його досить важко переплутати зі звичайною застудою чи нездужанням. Симптоми опіатного передозування - наступні:

  1. Сильна сонливість, за якої людина виглядає ледве живою;
  2. Подих стає ледве помітним;
  3. М’язи всього тіла занадто розслаблені. Людина не може ані стояти, ані сидіти;
  4. Зміна кольору обличчя: від блідо білого - до синього. Також синіють кінчики пальців та губи;
  5. Шкіра стає вологою та холодною;
  6. У людини починаються судоми.

Ознаки передозування стимуляторами

Ознаки передозування стимулюючими наркотичними препаратами (кокаїн, амфетамін, ін.) проявляються наступним чином:

  1. Паніка;
  2. Страх смерті;
  3. Рухливе збудження (людина не може знайти собі місця);
  4. Підвищення тиску (у деяких випадках - інсульт);
  5. Прискорення серцебиття;
  6. Сильно пульсуючий головний біль, відчуття стиснення та болю у грудині;
  7. Піна із роту;
  8. Нудота та блювота;
  9. Розширення зіниць.

Ознаки передозування спайсами та солями

Найбільш небезпечним із усіх видів наркотичних препаратів, які існують на сьогоднішній день, є синтетичні наркотики, такі як спайки та солі. Основні симптоми передозування спайсами та солями проявляються у запамороченні, слабкості, нудоті, зблідненні обличчя, критичному підвищенні пульсу, скачках тиску, втраті свідомості, блювотинні. Часто внаслідок передозування спайсами та солями у людини може статися інфаркт чи інсульт. Нерідко передозування супроводжується параноєю, галюцинаціями, тремором та підвищеним рівнем тривоги.

Перша допомога при передозуванні

Перша допомога при передозуванні

Звісно, що перше, що ви повинні зробити – це викликати швидку. А поки вона буде їхати, вам необхідно зробити усе, що у ваших силах, аби постраждала людина дожила до її приїзду.

  1. По-перше ви повинні переконатися у тому, що постраждала людина жива. Якщо вона у свідомості, постарайтеся не давати їй заснути: розмовляйте з нею; навчіть її правильно дихати, роблячи глибокий повільний вдих та глибокий спокійний видих. Важливо слідкувати за диханням такої людини, адже у неї у будь-який момент відбутися зупинка дихання;
  2. Якщо вам не вдалося повернути людину до тями, то, перш за все, укладіть її на тверду поверхню та перевірте прохідність дихальних шляхів;
  3. У першу чергу, необхідно відкрити людині рота та витягти з горла язика. Варто зауважити, що, через судоми, тримати рот відкритим буде доволі непросто, тому часто використовують ложку, обгорнуту тканиною для захисту зубів людини та для того, щоб язик не ковзав у руках.
  4. Після цього необхідно звільнити рот від усього, чим людина може задихнутися: блювотиння, протези, вставні щелепи.
  5. Потім перейдіть до перевірки пульсу.
  6. Якщо пульс відсутній-необхідно терміново робити штучне дихання. Для цього людину слід покласти на бік (щоб язик знову не запав), затиснути їй ніс і через рот задмухувати повітря в її легені. Необхідно виконати 15-20 таких повторів за хвилину.
  7. Якщо після цього серце не почне знову битися-необхідно повторювати процедуру, аж поки не досягнете успіху. Також можна додати масаж серця: при штучному вдиху треба різко натиснути на грудину і штовхнути 4-5 разів. Так можна роботи протягом 20 хвилин, і якщо це не дасть результату, значить вже настала смерть, і продовження реанімаційних заходів не має ніякого смислу.
  8. Якщо ж ваші спроби виявилися вдалими та людина прийшла до тями, необхідно будь-що не дати їй заснути. Робіть що хочете: від ляскання по щокам - до нашатирного спирту, але необхідно, щоб людина дочекалася швидкої у свідомості.

Висновки

Висновки

Ми бажаємо вам не потрапляти у складні життєві ситуації, які, так чи інакше, пов`язані з психоактивними речовинами. Проте, якщо така ситуація вже трапилася у вашому житті, або ж ви стали свідком передозування у третьої особи, ви повинні бути озброєні та знати, як надати такій людині швидку невідкладну допомогу, та одразу ж зателефонувати до нас, щоб фахівці Європейського Інституту Залежності «АДОМЕД»  змогли врятувати життя хворого та надати йому якісне лікування.

БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ ТА НЕ БУДЬТЕ БАЙДУЖИМИ!

Горяча лінія з питань алкоголізмунаркоманії і ігроманії

+38 (067) 125-33-55

+38 (095) 125-33-55

www.adomed.org

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (3 Votes)

Додати коментар




Захисний код Оновити

reabilitacyonyi centr adomed contact block

Вихід є завжди

Анонімно та доступно

+38 067 125 33 55

Запишіться за безкоштовну консультацію

Про наш центр
Відео клініки Adomed
Центри клініки Adomed
Де ми працюємо
Наші відео
discount image
Знижка 15%
Знижка 15% на лікування наркоманії та алкоголізма тільки до 15 грудня